محفوظ ماندن از زلزله

زمانی که بنده ی خدا در آسایش و آرامش به سر می برد و به یاد خداست در مواقع خطر و بلا هم خدا با اوست .برای آن که از فتنه ی آخر الزمان در امان بمانیم قطعا به دستگیره و عروه الوثقایی نیاز است که رشته ی اتصال ما را از او جدا نکند.بهترین وسیله ی محکم و قوی ارتباط با قرآن و کلام وحی و توسل به دامان اهل بیت علیهم السلام است.مطالعه ی روزانه و پیوسته ی آیات قرآن و تدبر در آن ،همچنین دعا و مناجات،حصن حصین و سنگر محکمی برای دوری از بلایا و غرق شدن در آفات است.

 به عنوان مثال برای حفظ شدن از بلایای آسمانی (صاعقه)و زمینی(زلزله) قرائت سوره ی شریفه ی زلزال توصیه شده است .خوب است از این لحظه هر شب که به جامه ی خوایب می رویم آن را تلاوت کنیم و ثواب این سوره ی مبارکه را به ارواح انبیا و ائمه ی بزرگوار هدیه کنیم.

 

خواص قرائت سوره ی زلزله

به سند معتبر از حضرت صادق علیه السلام منقولست که ملال به هم مرسانید از خواندن اذا زلزلت الارض زلزالها. به درستی که هر که در نمازهای نافله این سوره را بخواند هرگز خدا او را به زلزله و به صاعقه و آفتهای عظیم دنیا نمیراند و در وقت جان کندن ملک بزرگواری از جانب پروردگارش بیاید به نزد او و بالای سرش بنشیند و به ملک موت از جانب حق تعالی بگوید به رفق و مدارا سر کن با دوست خدا که خدا به خواندن سوره ی اذا زلزلت بسیار یاد می کرد و آن سوره نیز به ملک موت سفارش کند.پس ملک موت گوید حق تعالی مرا امر کرده است که سخن او را بشنوم و اطاعت او بکنم و تا مرا امر نکند قبض روحش ننمایم .پس ملک موت نزد او باشد تا پرده ای از پیش دیده ی آن مومن برگیرند وجای خود را در بهشت ببیند و بعد از دیدن او را امر نماید که قبض روحم بکن.پس ملک موت در نهایت ملایمت و آسانی قبض روح او را بکند و هفتاد هزار ملک روح او را مشایعت کنند و به زودی به بهشت رسانند.

و به سند معتبر از حضرت امام رضا علیه السلام منقول است که:حضرت رسول صلوات الله علیه وآله فرمود: هرکه چهار مرتبه سوره ی اذا زلزلت بخواند چنان است که تمام قرآن را خوانده است.

 

آیه ی محفوظ ماندن از تخریب خانه :

به سند معتبر از حضرت امام موسی علیه السلام منقول است که: هر که در وقت خواب این آیه را بخواند خانه بر سرش خراب نشود:

 

"ان الله یمسک السموات و الارض ان تزولا ولئن زالتا ان امسکهما من احد من

بعده انه کان حلیما غفورا "                       (سوره ی فاطر:41)

(برای تلفظ صحیح به قرآن مراجعه نمایید)

ترجمه:

محققا خدا آسمانها و زمین را از این که نابود شوند، نگه می داردو اگر رو به زوال نهند گذشته از او هیچ کس آن ها را محفوظ نتواند داشت(وبدانید) که خدا بسیار بردبار و آمرزنده است.

 

/ 11 نظر / 75 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فهیمه

زلزله ی اصفهان که با یه صلوات در امون بودی چه برسه به سوره [قهقهه][قهقهه]

علامت تعجب

زيباست!!!

م ه ل ا

سلام مرسی انشا الله برای دفعه های بعد ایمامان و بابام موقع جابه جا کردن مبل يکدفعه ولش کردند رو پام اشکم در اومده، تازه مي پرسن دردت اومد؟ پ نــه پ از اينکه مي بينم رابطه شما دوتا انقدر خوبه و با هم همکاري مي کنيد، دارم اشک شوق مي ريزم[خنده]

مهرو

از اطلاع رسونی تون سپاس گزارم.سعی می کنم شبی یه بار بخونم.از هدیه هم واقعا ممنون.سر کلاس نشد درست و حسابی تشکر کنم خیلی قشنگ بود. مهلا جان هم منظورش سپاس گزارم بوده.نمی گه ریا نشه![فرشته]

relax

وقتی زلزله اومد ، بابام بيدار شد نشست راز بقا ديد... همسايه هامون هم وسط كوچه نشسته بودن ، داشتن تازه شام مي خوردن... به قول بابام (شام آخر) [قهقهه][قهقهه] [نیشخند][نیشخند]

ممنون

خیلی ممنون میشم اگه درمورد موفقیت تو امتحانات هم یه دعا بدید.

فهیمه

این اضطراب لعنتی همیشه نمره هامونو کم میکنه توی خونه وکلاس 10تا10تا کسر واعشار حل میکنیم سرامتحان 8ضربدر8رومینویسیم 16[عصبانی]

فهیمه

[گل]

فهیمه

اخرش این پرچم کنار اسمو چه جوری ایران کنیم

مطهره

سلام. متن خیلی خوبی بود.سپاس گزارم. یه خواهششششش!!!!!اگه میشه یه بخشی رو توی وبلاگتون به چیستان هایی اختصاص بدید که واقعاً نیاز به فکر داشته باشه.البتّه امکان پاسخ گویی به اون ها هم باشه!!!